Modelowanie 3D

Modelowanie 3D: Autodesk Fusion360

Modelowanie 3D

Fusion360 jest produktem firmy Autodesk, która stworzyła legendarny software AutoCad. Jest to powszechnie stosowany program do trójwymiarowego modelowania. Do użytku osobistego wymaga ono tylko rejestrację, która po wygaśnięciu może być odnowiona.

Fusion360 nadaje się do symulacji ścieżki narzędzi jak i do zadań wspierających produkcję trokara lub frezarki. Jest ono także bardzo popularne wśród użytkowników korzystających z drukarek 3D.

Obsługa programu jest intuicyjna, bardzo łatwa do nauczenia i na dodatek na Youtube znajdziesz wiele filmików w języku polskim, które Ci pomogą. Fusion360 nadaje się całkowicie do projektowania maszyn docelowych i modelowania innych unikalnych projektów inżynierskich.

https://www.autodesk.pl/products/fusion-360/overview

Aby dowiedzieć się więcej sprawdź serię wideo:

Modelowanie 3D: TinkerCad

https://www.tinkercad.com/

ThinkerCad jest również produktem Autodesk. Ten darmowy program do trójwymiarowego projektowania dla początkujących, jest dostępny przez Internet. Niestety nie nadaje się ono do projektowania dużych i skomplikowanych maszyn, ale jest doskonałym wyborem do szybkiego i łatwego modelowania.

ThinkerCad ma nieukrywany cel edukacyjny. Za pomocą łatwego w użytku narzędzia zachęca osoby bez wcześniejszego doświadczenia do nauczenia i polubienia trójwymiarowego modelowania. Jeśli radzisz sobie w ThinkerCad, to spokojnie możesz zacząć pracować w Fusion360. ThinkerCad nie nadaje się do projektowania unikalnych lub docelowych maszyn, pomoże Ci raczej w projektowaniu kształtów 3D. Na Youtube znajdziesz mnóstwo polskich plików wideo.

Modelowanie 3D: LibreCad

Modelowanie 3D

LibreCAD jest darmowym systemem CAD 2D (Computer Aided Design – program do rysunków technicznych). Podobnie do innych darmowych aplikacji, wsparcie i pomoc techniczna jest zapewniona przez społeczność użytkowników i programistów. Software ten może być używany na komputerach z systemem operacyjnym Windows, Apple lub Linux. Istnieje również dokumentacja w języku polskim. https://librecad.org/

Modelowanie 3D: FreeCad

Modelowanie 3D

FreeCAD, to darmowy program do projektowania parametrycznego typu open source, który zapewnia rozwiązanie dla typowych projektów CAD np. modelowania produktów lub prostszych procesów produkcyjnych. Część FreeCad zostało stworzone w programie Phyton. To oznacza, że za pomocą Phytona możesz całkowicie dostosować interfejs do Twoich potrzeb lub napisać swoje makro itd. Wideo edukacyjne w języku polskim znajdziesz na Youtube. https://www.freecadweb.org/?lang=pl

FreeCad nadaje się całkowicie do projektowania maszyn docelowych i modelowania innych unikalnych projektów inżynierskich.

Modelowanie 3D: NanoCad

https://nanocad.com/products/nanoCAD/

Modelowanie 3D

Interfejs programu NanoCad jest bardzo podobny do AutoCad. Jest to klasyczny program CAD z funkcjami parametrycznymi, który wyróżnia się dzięki jego praktycznym rozwiązaniem arkusza kalkulacyjnego.

NanoCad nadaje się całkowicie do projektowania maszyn docelowych i modelowania innych unikalnych projektów inżynierskich.

Modelowanie 3D: Sketchup

https://www.sketchup.com/

Modelowanie 3D

Sketchup, to bardzo łatwy do nauczenia program internetowy do projektowania w 3D. Przez wiele lat był on dostępny za darmo, ale dzisiaj potrzebuje subskrypcji. W jego bibliotece znajdziesz tysiące projektów stworzonych przez innych użytkowników. Zawiera również mnóstwo darmowych jak i płatnych narzędzi, które pomogą Ci w trakcie projektowania. Jest dobrą alternatywą dla tych użytkowników, którzy stosunkowo tanio chcą zyskać dostęp do idealnego programu do trójwymiarowego modelowania.

Musimy wspomnieć, że ten program nie nadaje się do modelowania klasycznej konstrukcji klasycznej, jak i do projektowania docelowych lub unikalnych maszyn.

Projektowanie domu online